Menu

U10-drenge (2008)

Vinteren 2017/18

Træningstiderne er:

Tirsdag: 16.30 - 17.45 (alle på kunst)

Torsdag: 16.30 - 17.45 (kun GL på kunst)

Torsdag: 17.30 - 18.30 (indendørs for de tilmeldte)

Træner for Golden League er Christian Brandt. Se kontaktinfo nedenfor.

Kontakt en af trænerne/trinlederen for mere information, hvis du ønsker at komme til prøvetræning.

U10 er for drenge født i 2008.

Holdets Facebookside   

Holdets stab

Træner
ingen pic
Christian Brandt
Trinleder
ingen pic
Hanne Bloch Brandt
Træner
profil
Alexander Bock
Træner
profil
Michael Jensen
Træner
profil
Kenneth Birk Hansen
Assistenttræner
profil
Anders Maigaard
Trinleder
profil
Per Stærmose
Træner
ingen pic
Jonas Garly

Spillerliste

profil
Adam Petersen
ingen img
Alexander Hansen
ingen img
Arshvir Singh
profil
Benjamin Celinder Nadin
ingen img
Christian Bojsen Thorup
profil
Christian Paulsen
profil
Christoffer Stærmose
ingen img
Dante Fejerskov
ingen img
Emil Allermand
profil
Frederik Lindberg Schultz
profil
Gustav Jochimsen
profil
Gustav Waldemar Bøgelund
ingen img
Kalle Rahbek
profil
Konrad Raczkowski
profil
Kristoffer K. Hansen
ingen img
Kristoffer Worsøe Bakken
profil
Liam Nygaard
ingen img
Lucas Hedensted
profil
Lukas Westergaard Karmark Jensen
profil
Magnus Birk Hansen
profil
Magnus Parra Jensen Andreasen
ingen img
Magnus Tichy Thomsen
ingen img
Malte Nymann
profil
Malthe Teglgaard Adamsen
profil
Marius Elstrøm Wulff
profil
Mathias Holmer Linnet
profil
Mathias Jæger
profil
Mathias Klint Kristensen
ingen img
Mathiias Bülow
profil
Mikkel Kjærgaard Jeppesen
profil
Mikkel Munk Langberg
profil
Niels Ramløse Kæseler
profil
Nikolai Christiansen
ingen img
Noah Sandager Johansen
profil
Oliver Gade Petersen
profil
Oliver H. Mindstruplund
profil
Oliver Tangaa Jacobsen
profil
Oscar Jochimsen
ingen img
Oscar Ravn
profil
Rasmus Voss
ingen img
Samuel Hermes
profil
Sebastian Bock
ingen img
Sebastian Leander Lund
profil
Simon Andersen
ingen img
Simon Damgaard Poulsen
profil
Theis Dahl Ellendersen
profil
Thomas Truelsen
ingen img
tobias beck
profil
Tobias Bjørn Nielsen
profil
Tobias Bloch Brandt
ingen img
Tobias Garly
profil
Viktor Refvik Pedersen
profil
William Blicher Jensen
profil
William Rühne

Næste kampGolden League - U10 Drenge (2008) - 4. runde • Sølv 1

Hjemme mod
Brande IF
4. mar
Kl. 12.00
FC Horsens Arena
Golden League - U10 Drenge (2008) - 4. runde - Sølv 1

Næste kampGolden League - U10 Drenge (2008) - Træningskampe • Pulje 1

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

KampprogramGolden League - U10 Drenge (2008) - 4. runde • Sølv 1

Marts 2018

FC Horsens
4. mar
Kl. 12.00
Hjemme
FC Horsens Arena

Brande IF

Skive IK
10. mar
Kl. 11.00
Ude
Egeris Idrætsanlæg

FC Horsens

FC Horsens
18. mar
Kl. 11.45
Hjemme
FC Horsens Arena

OB

KampprogramGolden League - U10 Drenge (2008) - Træningskampe • Pulje 1

Januar 2018

Gug B
7 - 16
Ude
FC Horsens Arena

FC Horsens

FC Horsens
6 - 9
Hjemme
FC Horsens Arena

Rødekro IF
Februar 2018

OB
UDS
Ude
OB-Ådalen

FC Horsens

FC Horsens
9 - 3
Hjemme
FC Horsens Arena

Kolding B

Haderslev FK
7 - 11
Ude
Haderslev Kunstgræsbane

FC Horsens

Holdets aktiviteterH U-10 2008

Februar 2018
23.
fredag

17:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning Bankager
Bankagerhallen
25.
søndag

11:45 - 13:00

Træningskamp
Træningskamp mod U11
FC Horsens
27.
tirsdag

16:30 - 17:45

Træning
Træning kunst (alle)
FC Horsens (kunst)
Marts 2018
1.
torsdag

16:30 - 17:45

Træning
Træning kunst (GL)
1.
torsdag

17:30 - 18:30

Træning
Indendørstræning Bygholm
Bygholm
2.
fredag

17:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning Bankager, hold 2
Bankagerhallen
3.
lørdag

03:00 - 04:00

Stævne
AFLYST:Stævne i Lund (Simon Kjær Cup 2018)
Lundhallen, Skolevej 7C, 8700 Horsens
3.
lørdag

04:00 - 05:00

Stævne
Stævne i Billund, Lalandia Cup
3.
lørdag

09:30 - 16:00

Andet
Medier/træning på BGI den 3. marts
BGI
4.
søndag

12:00 - 13:25

Kamp
FC Horsens - Brande IF
FC Horsens
6.
tirsdag

16:30 - 17:45

Træning
Træning kunst (alle)
FC Horsens (kunst)
8.
torsdag

16:30 - 17:45

Træning
Træning kunst (GL)
8.
torsdag

17:30 - 18:30

Træning
Indendørstræning Bygholm, hold 2
Bygholm
9.
fredag

17:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning Bankager
Bankagerhallen
10.
lørdag

04:00 - 05:00

Stævne
Stævne på Djursland, Allingåbro Cup
Allingåbro Hallen, Halvej 4, 8961 Allingåbro
10.
lørdag

11:00 - 12:25

Kamp
Skive IK - FC Horsens
Egeris Kunstgræsbane, Skyttevej 6, 7800 Skive
13.
tirsdag

16:30 - 17:45

Træning
Træning kunst (alle)
FC Horsens (kunst)
15.
torsdag

16:30 - 17:45

Træning
Træning kunst (GL)
15.
torsdag

17:30 - 18:30

Træning
Indendørstræning Bygholm
Bygholm
15.
torsdag

20:00 - 22:00

Møde
Forældremøde
FC Horsens klubhus
16.
fredag

17:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning Bankager, hold 2
Bankagerhallen
18.
søndag

11:45 - 13:10

Kamp
FC Horsens - OB
FC Horsens
20.
tirsdag

16:30 - 17:45

Træning
Træning kunst (alle)
FC Horsens (kunst)
22.
torsdag

16:30 - 17:45

Træning
Træning kunst (GL)
22.
torsdag

17:30 - 18:30

Træning
Indendørstræning Bygholm, hold 2
Bygholm
23.
fredag

17:00 - 15:00

Stævne
Øens Hold Cup (overnatningsstævne) den 23. - 25. marts
Maj 2018
10.
torsdag

09:00 - 17:00

Stævne
Aalborg City Cup

StillingGolden League - U10 Drenge (2008) - 4. runde • Sølv 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Brande IF 0 0 0 0 0
2 FC Horsens 0 0 0 0 0
3 OB 0 0 0 0 0
4 Skive IK 0 0 0 0 0