Menu

U10-drenge (2008)

Vinteren 2017/18

Træningstiderne er:

Tirsdag: 16.30 - 17.45 (alle på kunst)

Torsdag: 16.30 - 17.45 (kun GL på kunst)

Torsdag: 17.30 - 18.30 (indendørs for de tilmeldte)

Træner for Golden League er Christian Brandt. Se kontaktinfo nedenfor.

Kontakt en af trænerne/trinlederen for mere information, hvis du ønsker at komme til prøvetræning.

U10 er for drenge født i 2008.

Holdets Facebookside   

Holdets stab

Træner
ingen pic
Christian Brandt
Træner
ingen pic
Jonas Garly
Trinleder
ingen pic
Hanne Bloch Brandt
Træner
profil
Alexander Bock
Træner
profil
Michael Rasmus Jensen
Træner
profil
Kenneth Birk Hansen
Assistenttræner
profil
Anders Maigaard
Trinleder
profil
Per Stærmose

Spillerliste

profil
Adam Petersen
profil
Akam Eliassi
ingen img
Alexander Hansen
ingen img
Arshvir Singh
profil
Benjamin Celinder Nadin
ingen img
Christian Bojsen Thorup
profil
Christian Paulsen
profil
Christoffer Stærmose
ingen img
Dante Fejerskov
ingen img
Emil Allermand
profil
Frederik Lindberg Schultz
profil
Gustav Jochimsen
ingen img
Kalle Rahbek
profil
Konrad Raczkowski
profil
Kristoffer K. Hansen
ingen img
Kristoffer Worsøe Bakken
profil
Liam Nygaard
ingen img
Lucas Hedensted
profil
Lukas Bergmann Verhelst
profil
Lukas Westergaard Karmark Jensen
profil
Magnus Birk Hansen
profil
Magnus Parra Jensen Andreasen
ingen img
Magnus Tichy Thomsen
profil
Malte Nymann
profil
Malthe Teglgaard Adamsen
profil
Marius Elstrøm Wulff
profil
Mathias Holmer Linnet
profil
Mathias Jæger
profil
Mathias Klint Kristensen
ingen img
Mathiias Bülow
profil
Mikkel Kjærgaard Jeppesen
profil
Niels Ramløse Kæseler
profil
Nikolai Christiansen
profil
Oliver Gade Petersen
profil
Oliver H. Mindstruplund
profil
Oliver Tangaa Jacobsen
profil
Oscar Jochimsen
ingen img
Oscar Ravn
profil
Rasmus Voss
ingen img
Samuel Hermes
profil
Sebastian Bock
ingen img
Sebastian Leander Lund
profil
Simon Andersen
ingen img
Simon Damgaard Poulsen
profil
Theis Dahl Ellendersen
profil
Thomas Truelsen
ingen img
tobias beck
profil
Tobias Bjørn Nielsen
profil
Tobias Bloch Brandt
ingen img
Tobias Garly
profil
Viktor Refvik Pedersen
profil
William Blicher Jensen
profil
William Rühne

Næste kampGolden League - U10 Drenge (2008) - 3. runde • Bronze 2

Ude mod
Gug B
26. nov
Kl. 13.00
Gug Stadion
Golden League - U10 Drenge (2008) - 3. runde - Bronze 2

KampprogramGolden League - U10 Drenge (2008) - 3. runde • Bronze 2

November 2017

FC Horsens
15 - 3
Hjemme
FC Horsens Arena Kunstgræs

Odder IGF

Silkeborg IF
3 - 5
Ude
Silkeborg Kunstbane

FC Horsens

Gug B
26. nov
Kl. 13.00
Ude
Gug Stadion

FC Horsens

Holdets aktiviteterH U-10 2008

November 2017
23.
torsdag

16:30 - 17:45

Træning
Træning kunst (GL)
Kunst
23.
torsdag

17:30 - 18:30

Træning
Indendørstræning Bygholm
Bygholm
23.
torsdag

18:00 - 19:30

Andet
Videoaften
24.
fredag

17:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning Bankager
Bankagerhallen
26.
søndag

01:00 - 02:00

Stævne
Stævne i Tørring (Gudenåstævnet)
Gudenåcentret, Kirkevej 10, 7160 Tørring
26.
søndag

13:00 - 14:25

Kamp
Gug B - FC Horsens
Gug Stadion, Vissevej 26, 9210 Aalborg SØ
28.
tirsdag

16:30 - 17:45

Træning
Træning kunst (alle)
Kunst
30.
torsdag

16:30 - 17:45

Træning
Træning kunst (GL)
Kunst
30.
torsdag

17:30 - 18:30

Træning
Indendørstræning Bygholm
Bygholm
December 2017
1.
fredag

17:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning Bankager
Bankagerhallen
3.
søndag

01:00 - 02:00

Stævne
Stævne i Odense (Fraugde Spar Nord Cup)
Fraugde hallen, Statenevej 18, 5220 Odense SØ
5.
tirsdag

16:30 - 17:45

Træning
Træning kunst (alle)
Kunst
7.
torsdag

16:30 - 17:45

Træning
Træning kunst (GL)
Kunst
7.
torsdag

17:30 - 18:30

Træning
Indendørstræning Bygholm
Bygholm
8.
fredag

17:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning Bankager
Bankagerhallen
10.
søndag

01:00 - 02:00

Stævne
Stævne i Vesthallen
Vesthallen, Fussingsvej 61, 8700 Horsens
12.
tirsdag

16:30 - 17:45

Træning
Træning kunst (alle)
Kunst
14.
torsdag

16:30 - 17:45

Træning
Træning kunst (GL)
Kunst
14.
torsdag

17:30 - 18:30

Træning
Indendørstræning Bygholm
Bygholm
15.
fredag

17:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning Bankager
Bankagerhallen
17.
søndag

01:00 - 02:00

Stævne
Stævne i Hovedgård (Sparkron/klubpartner Cup)
19.
tirsdag

16:30 - 17:45

Træning
Træning kunst (alle)
Kunst
21.
torsdag

16:30 - 17:45

Træning
Træning kunst (GL)
Kunst
21.
torsdag

17:30 - 18:30

Træning
Indendørstræning Bygholm
Bygholm
22.
fredag

17:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning Bankager
Bankagerhallen
29.
fredag

01:00 - 02:00

Stævne
Stævne i Randers (Dansk Revision Cup)
Assentofthallerne, Stadionvej 41, 8960 Randers SØ
30.
lørdag

01:00 - 02:00

Stævne
Stævne i Torsted (Hansen/Nissen Cup)
Januar 2018
4.
torsdag

16:30 - 17:45

Træning
Træning kunst (GL)
Kunst
4.
torsdag

17:30 - 18:30

Træning
Indendørstræning Bygholm
Bygholm
6.
lørdag

01:00 - 02:00

Stævne
Stævne i Vesthallen/Stensballehallen
7.
søndag

01:00 - 02:00

Stævne
Stævne i Ikast (DJS Inde Cup Bording)
11.
torsdag

16:30 - 17:45

Træning
Træning kunst (GL)
Kunst
18.
torsdag

17:30 - 18:30

Træning
Indendørstræning Bygholm
Bygholm
Februar 2018
1.
torsdag

17:30 - 18:30

Træning
Indendørstræning Bygholm
Bygholm
15.
torsdag

17:30 - 18:30

Træning
Indendørstræning Bygholm
Bygholm
Marts 2018
1.
torsdag

17:30 - 18:30

Træning
Indendørstræning Bygholm
Bygholm
15.
torsdag

17:30 - 18:30

Træning
Indendørstræning Bygholm
Bygholm
Maj 2018
10.
torsdag

09:00 - 17:00

Stævne
Aalborg City Cup

StillingGolden League - U10 Drenge (2008) - 3. runde • Bronze 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FC Horsens 2 2 0 0 6
2 Silkeborg IF 2 1 0 1 3
3 Gug B 2 1 0 1 3
4 Odder IGF 2 0 0 2 0