Menu

U10-drenge (2008) 2. holdet

Efteråret 2017

Træningstiderne er:

Tirsdag: 17.00- 18.30

Torsdag: 17.00 - 18.30

U10 er for drenge født i 2008.

Kontakt en af trænerne/trinlederen for mere information, hvis du ønsker at komme til prøvetræning.

Holdets Facebookside  

Holdets stab

Træner
profil
Michael Rasmus Jensen
Træner
profil
Alexander Bock
Assistenttræner
profil
Anders Maigaard
Trinleder
profil
Per Stærmose
Træner
profil
Kenneth Birk Hansen

Spillerliste

profil
Adam Petersen
profil
Akam Eliassi
ingen img
Arshvir Singh
ingen img
Christian Bojsen Thorup
profil
Christian Paulsen
profil
Christoffer Stærmose
ingen img
Dante Fejerskov
ingen img
Emil Allermand
profil
Frederik Lindberg Schultz
ingen img
Konrad Raczkowski
profil
Kristoffer K. Hansen
ingen img
Kristoffer Worsøe Bakken
ingen img
Lucas Hedensted
profil
Lukas Bergmann Verhelst
ingen img
Lukas Faber Dam
profil
Magnus Birk Hansen
profil
Magnus Parra Jensen Andreasen
ingen img
Magnus Tichy Thomsen
profil
Malte Nymann
profil
Malthe Teglgaard Adamsen
profil
Marius Elstrøm Wulff
ingen img
Markus Bjørn Østergaard
profil
Mathias Holmer Linnet
profil
Mathias Jæger
profil
Niels Ramløse Kæseler
profil
Nikolai Christiansen
ingen img
Oliver Gade Petersen
profil
Oliver H. Mindstruplund
profil
Rasmus Voss
ingen img
Samuel Hermes
profil
Sebastian Bock
ingen img
Sebastian Leander Lund
profil
Simon Andersen
ingen img
Simon Damgaard Poulsen
profil
Theis Dahl Ellendersen
ingen img
tobias beck
profil
Tobias Bjørn Nielsen
profil
Viktor Refvik Pedersen
profil
William Blicher Jensen

Næste kampU10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 527

Hjemme mod
Gylling B
1. okt
Kl. 10.40
Gylling Skole
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår - Pulje 527

Næste kampU10 Drenge C (2008) 5M - Efterår • Pulje 549

Hjemme mod
FC Horsens (2)
24. sep
Kl. 10.00
Engum Stadion
U10 Drenge C (2008) 5M - Efterår - Pulje 549

Holdets aktiviteterDrenge 2 - årgang 2008

September 2017
24.
søndag

10:00 - 10:40

Kamp
FC Horsens (1) - FC Horsens (2)
Fc horsens
24.
søndag

10:40 - 11:20

Kamp
FC Horsens (1) - Sammenholdet (1)
Fc parkeringpladsen
26.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
FC BANERNE
28.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
FC BANERNE
30.
lørdag

10:00 - 10:40

Kamp
FC Horsens (2) - Vejle B
Stenderup
Oktober 2017
1.
søndag

10:00 - 11:20

DBU-Stævne
Turneringskampe: Gylling Skole
Fc Klubhuset
3.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
FC BANERNE
5.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
FC BANERNE
10.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
FC BANERNE
12.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
FC BANERNE

KampprogramU10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 527

August 2017

Hou Og Omegns IF
Spillet
Ude
Hou Hallen (Udendørs)

FC Horsens

BMI (1)
Spillet
Ude
Hou Hallen (Udendørs)

FC Horsens
September 2017

Gylling B
Spillet
Ude
FC Horsens Arena

FC Horsens

Stensballe IK
Spillet
Ude
FC Horsens Arena

FC Horsens

FC Horsens
Spillet
Hjemme
Kunstgræsbanen Spektrum Odder

Odder IGF

FC Horsens
Spillet
Hjemme
Kunstgræsbanen Spektrum Odder

BMI (1)
Oktober 2017

FC Horsens
1. okt
Kl. 10.40
Hjemme
Gylling Skole

Gylling B

KampprogramU10 Drenge C (2008) 5M - Efterår • Pulje 549

August 2017

Bredballe IF
Spillet
Ude
Hover Stadion

FC Horsens (2)

Hover IF
Spillet
Ude
Hover Stadion

FC Horsens (2)

Vejle B
Spillet
Ude
Hornsyld Idrætscenter

FC Horsens (1)

Sammenholdet (2)
Spillet
Ude
Hornsyld Idrætscenter

FC Horsens (1)
September 2017

FC Horsens (2)
Spillet
Hjemme
Rårup Hallen

Vejle B

Bredballe IF
Spillet
Ude
Sunset Park, Hældager

FC Horsens (1)

FC Horsens (2)
Spillet
Hjemme
Rårup Hallen

Sammenholdet (2)

Hover IF
Spillet
Ude
Sunset Park, Hældager

FC Horsens (1)

FC Horsens (1)
Spillet
Hjemme
Hover Stadion

Bredballe IF

FC Horsens (1)
Spillet
Hjemme
Hover Stadion

Hover IF

Engum UI
Spillet
Ude
FC Horsens Arena

FC Horsens (1)

Sammenholdet (1)
Spillet
Ude
FC Horsens Arena

FC Horsens (2)

FC Horsens (1)
Spillet
Hjemme
FC Horsens Arena

Sammenholdet (2)

FC Horsens (2)
Spillet
Hjemme
FC Horsens Arena

Hover IF

FC Horsens (1)
24. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Engum Stadion

FC Horsens (2)

Engum UI
24. sep
Kl. 10.40
Ude
Engum Stadion

FC Horsens (2)

FC Horsens (1)
24. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Engum Stadion

Sammenholdet (1)

FC Horsens (2)
30. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Stenderup Skole

Vejle B

FC Horsens (2)
30. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Stenderup Skole

Sammenholdet (2)