Menu

U10-drenge (2008) 2. holdet

Efteråret 2017

Træningstiderne er:

Tirsdag: 17.15 - 18.45

Torsdag: 17.15 - 18.45

U10 er for drenge født i 2008.

Kontakt en af trænerne/trinlederen for mere information, hvis du ønsker at komme til prøvetræning.

Holdets Facebookside  

Holdets stab

Træner
profil
Kenneth Birk Hansen
Træner
profil
Michael Rasmus Jensen
Træner
profil
Alexander Bock
Assistenttræner
profil
Anders Maigaard
Trinleder
profil
Per Stærmose

Spillerliste

profil
Adam Petersen
profil
Akam Eliassi
ingen img
Arshvir Singh
ingen img
Christian Bojsen Thorup
profil
Christian Paulsen
profil
Christoffer Stærmose
profil
Daniel Skovborg Just
profil
Frederik Lindberg Schultz
profil
Kristoffer K. Hansen
ingen img
Kristoffer Worsøe Bakken
profil
Lukas Bergmann Verhelst
ingen img
Lukas Faber Dam
ingen img
Magnus Birk Hansen
profil
Magnus Parra Jensen Andreasen
ingen img
Magnus Tichy Thomsen
profil
Malte Nymann
profil
Malthe Teglgaard Adamsen
profil
Marius Elstrøm Wulff
ingen img
Markus Bjørn Østergaard
profil
Mathias Holmer Linnet
profil
Mathias Jæger
profil
Mikkel Munk Langberg
profil
Niels Ramløse Kæseler
profil
Nikolai Christiansen
profil
Nikolaj Møller Nissen
ingen img
Oliver Gade Petersen
profil
Oliver H. Mindstruplund
ingen img
Rasmus Krogh Larsen
profil
Rasmus Lyse Møller Voss
ingen img
Samuel Hermes
profil
Sebastian Bock
ingen img
Sebastian Leander Lund
profil
Simon Andersen
ingen img
Simon Damgaard Poulsen
profil
Terkel Dyrgaard
ingen img
Theis Dahl Ellendersen
ingen img
Tobias Agentoft Nielsen
ingen img
tobias beck
profil
Tobias Bjørn Nielsen
profil
Viktor Refvik Pedersen
profil
William Blicher Jensen

Holdets aktiviteterDrenge 2 - årgang 2008

August 2017
20.
søndag

10:00 - 10:40

Kamp
Bredballe IF (2) - FC Horsens (2)
FC parkeringpladsen
24.
torsdag

17:30 - 18:10

Kamp
Vejle B - FC Horsens (1)
Hornsyld stadion
26.
lørdag

09:00 - 17:00

Stævne
Pokal Cup
Fc horsens
September 2017
2.
lørdag

10:00 - 10:40

Kamp
Hou Og Omegns IF - FC Horsens
fc parkeringpladsen
2.
lørdag

10:00 - 10:40

Kamp
Bredballe IF (2) - FC Horsens (1)
2.
lørdag

10:00 - 10:40

Kamp
FC Horsens (2) - Vejle B
FC horsens
3.
søndag

09:00 - 17:00

Stævne
Silkeborg / Linå
3.
søndag

10:00 - 10:40

Kamp
FC Horsens - Rask Mølle OIF
9.
lørdag

08:00 - 17:00

Stævne
Stævne Gr 2 C i Løsning
9.
lørdag

13:10 - 13:50

Kamp
Stensballe IK - FC Horsens
Egebjerg Stadion
10.
søndag

11:30 - 12:10

Kamp
FC Horsens (1) - Bredballe IF (2)
Fc parkeringpladsen
16.
lørdag

10:00 - 10:40

Kamp
Engum UI - FC Horsens (1)
Fc horsens
16.
lørdag

10:00 - 10:40

Kamp
Sammenholdet (1) - FC Horsens (2)
Fc
17.
søndag

10:00 - 10:40

Kamp
FC Horsens - Odder IGF
Fc horsens
24.
søndag

10:00 - 10:40

Kamp
FC Horsens (1) - FC Horsens (2)
Fc horsens
24.
søndag

10:40 - 11:20

Kamp
FC Horsens (1) - Sammenholdet (1)
Fc parkeringpladsen
30.
lørdag

10:00 - 10:40

Kamp
FC Horsens (2) - Vejle B
Stenderup
Oktober 2017
1.
søndag

10:00 - 10:40

Kamp
FC Horsens - Rask Mølle OIF
Fc parkeringpladsen

Næste kampU10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 527

Ude mod
Hou Og Omegns IF
2. sep
Kl. 10.00
Hou Hallen (Udendørs)
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår - Pulje 527

Næste kampU10 Drenge C (2008) 5M - Efterår • Pulje 549

Ude mod
Bredballe IF (2)
20. aug
Kl. 10.00
Hover Stadion
U10 Drenge C (2008) 5M - Efterår - Pulje 549

KampprogramU10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 527

September 2017

Hou Og Omegns IF
2. sep
Kl. 10.00
Ude
Hou Hallen (Udendørs)

FC Horsens

BMI (1)
2. sep
Kl. 10.40
Ude
Hou Hallen (Udendørs)

FC Horsens

FC Horsens
3. sep
Kl. 10.00
Hjemme
FC Horsens Arena

Rask Mølle OIF

Gylling B
3. sep
Kl. 10.40
Ude
FC Horsens Arena

FC Horsens

Stensballe IK
9. sep
Kl. 13.10
Ude
FC Horsens Arena

FC Horsens

FC Horsens
17. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Kunstgræsbanen Spektrum Odder

Odder IGF

FC Horsens
17. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Kunstgræsbanen Spektrum Odder

BMI (1)
Oktober 2017

FC Horsens
1. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Rask Mølle Stadion

Rask Mølle OIF

FC Horsens
1. okt
Kl. 10.40
Hjemme
Rask Mølle Stadion

Gylling B

KampprogramU10 Drenge C (2008) 5M - Efterår • Pulje 549

August 2017

Bredballe IF (2)
20. aug
Kl. 10.00
Ude
Hover Stadion

FC Horsens (2)

Hover IF
20. aug
Kl. 10.40
Ude
Hover Stadion

FC Horsens (2)

Vejle B
24. aug
Kl. 17.30
Ude
Hornsyld Idrætscenter

FC Horsens (1)

Sammenholdet (2)
24. aug
Kl. 18.10
Ude
Hornsyld Idrætscenter

FC Horsens (1)
September 2017

FC Horsens (2)
2. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Rårup Hallen

Vejle B

Bredballe IF (2)
2. sep
Kl. 10.00
Ude
Sunset Park, Hældager

FC Horsens (1)

FC Horsens (2)
2. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Rårup Hallen

Sammenholdet (2)

Hover IF
2. sep
Kl. 10.40
Ude
Sunset Park, Hældager

FC Horsens (1)

FC Horsens (1)
10. sep
Kl. 11.30
Hjemme
Hover Stadion

Bredballe IF (2)

FC Horsens (1)
10. sep
Kl. 12.10
Hjemme
Hover Stadion

Hover IF

Engum UI
16. sep
Kl. 10.00
Ude
FC Horsens Arena

FC Horsens (1)

Sammenholdet (1)
16. sep
Kl. 10.00
Ude
FC Horsens Arena

FC Horsens (2)

FC Horsens (1)
16. sep
Kl. 10.40
Hjemme
FC Horsens Arena

Sammenholdet (2)

FC Horsens (2)
16. sep
Kl. 10.40
Hjemme
FC Horsens Arena

Hover IF

FC Horsens (1)
24. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Engum Stadion

FC Horsens (2)

Engum UI
24. sep
Kl. 10.40
Ude
Engum Stadion

FC Horsens (2)

FC Horsens (1)
24. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Engum Stadion

Sammenholdet (1)

FC Horsens (2)
30. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Stenderup Skole

Vejle B

FC Horsens (2)
30. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Stenderup Skole

Sammenholdet (2)