Menu

U10 - U11 Piger (2008 - 2007)

Efteråret 2017

Træningstiderne er:

Mandag: 17.00 - 18.30 (5D-5H)

Onsdag: 17.00 - 18.30 (5D-5H)

U10-U11 er for piger født i 2008 og 2007.

Holdets stab

Træner
profil
Thomas Worsøe
Assistenttræner
ingen pic
Michael Habostad Jensen
Assistent
ingen pic
Camilla Meldgaard
Assistent
ingen pic
Emma Søgaard Kirkel
Assistent
profil
Camilla Bjørk Hansen
Trinleder
ingen pic
Marie Hoskins

Spillerliste

ingen img
Alberte Fabricius Sørensen
profil
Alberte Struve Ladefoged
profil
Amalie Broe Worsøe
profil
Amalie Hvidt Mortensen
ingen img
Anna Birk Hansen
profil
Anna Ditlev Olsen
ingen img
Anna Kofod
ingen img
Anna Lundberg
ingen img
Anna-Bella Hein Bruun
profil
Astrid Engelbrecht
ingen img
Ayda Korsholm
profil
Cecilie Meldgaard
ingen img
Emilia Tabakovic
ingen img
Emilie Kaleta
profil
Emilie Skovgaard Gottfredsen
ingen img
Emma Møldrup Gisselmann
profil
Freja Sørensen
profil
Freja Thrane Kristensen
ingen img
Hanna Hjortshøj Haastrup
profil
Helena Skipper
ingen img
Josefine Finding Andersen
ingen img
Josefine Friis Rodenberg
ingen img
Karoline Bøje Winther
profil
Karoline Nesgaard Mikkelsen
profil
Kirstine Sabroe Sørensen
ingen img
Laura Trend
ingen img
Lea Brendstrup
ingen img
Maja Heunicke Popp
ingen img
Maria Jensen
profil
Marie Nielsen
profil
Mathilde Jacobsen
ingen img
Mathilde Trier
profil
Mie Stenou Gravholt
ingen img
Mille Andersen
ingen img
Nikoline Holmegaard Pedersen
profil
Simone Sørensen
ingen img
Sofie Munch Vesterholm
profil
Sophie Emilie Bach Laursen
ingen img
Sophie Marie Hoskins
profil
Thea Berthold Schultz
profil
Tinke Andrea Grotkær
ingen img
Victoria Sølvsteen

Holdets aktiviteterD U-11 2007

August 2017
26.
lørdag

10:00 - 12:10

DBU-Stævne
Stævne: Hedensted Stadion
27.
søndag

10:00 - 11:20

DBU-Stævne
Stævne: Rask Mølle Stadion
27.
søndag

10:40 - 12:00

DBU-Stævne
Stævne: Gedved Hallen - Udendørs
September 2017
2.
lørdag

10:40 - 12:50

DBU-Stævne
Stævne: Engum Stadion
3.
søndag

10:00 - 11:20

DBU-Stævne
Stævne: Torsted Stadion
3.
søndag

10:00 - 12:00

DBU-Stævne
Stævne: FC Horsens Arena
9.
lørdag

10:00 - 12:10

DBU-Stævne
Stævne: FC Horsens Arena
10.
søndag

10:00 - 11:20

DBU-Stævne
Stævne: FC Horsens Arena
10.
søndag

10:00 - 11:20

DBU-Stævne
Stævne: FC Horsens Arena
16.
lørdag

10:00 - 12:10

DBU-Stævne
Stævne: Engum Stadion
17.
søndag

10:00 - 11:20

DBU-Stævne
Stævne: VB Parken
17.
søndag

10:40 - 12:00

DBU-Stævne
Stævne: Gedved Hallen - Udendørs
30.
lørdag

10:40 - 12:50

DBU-Stævne
Stævne: KFUM Parken
Oktober 2017
1.
søndag

10:00 - 11:20

DBU-Stævne
Stævne: Rask Mølle Stadion
1.
søndag

10:00 - 12:00

DBU-Stævne
Stævne: FC Horsens Arena

KampprogramU10 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 735

August 2017

Hatting-Torsted Fodbold
27. aug
Kl. 10.00
Ude
Rask Mølle Stadion

FC Horsens (2)

Rask Mølle OIF
27. aug
Kl. 10.40
Ude
Rask Mølle Stadion

FC Horsens (2)

Give Fremad
27. aug
Kl. 10.40
Ude
Gedved Hallen - Udendørs

FC Horsens (1)

FC Horsens (1)
27. aug
Kl. 11.20
Hjemme
Gedved Hallen - Udendørs

Gedved IF (2)
September 2017

Hatting-Torsted Fodbold
3. sep
Kl. 10.00
Ude
Torsted Stadion

FC Horsens (1)

FC Horsens (2)
3. sep
Kl. 10.00
Hjemme
FC Horsens Arena

Give Fremad

Rask Mølle OIF
3. sep
Kl. 10.40
Ude
Torsted Stadion

FC Horsens (1)

Vejle B
3. sep
Kl. 11.20
Ude
FC Horsens Arena

FC Horsens (2)

FC Horsens (1)
10. sep
Kl. 10.00
Hjemme
FC Horsens Arena

FC Horsens (2)

Vejle B
10. sep
Kl. 10.40
Ude
FC Horsens Arena

FC Horsens (1)

FC Horsens (2)
10. sep
Kl. 10.40
Hjemme
FC Horsens Arena

Gedved IF (2)

FC Horsens (2)
16. sep
Kl. 10.00
Hjemme
VB Parken

Hatting-Torsted Fodbold

FC Horsens (2)
16. sep
Kl. 10.40
Hjemme
VB Parken

Rask Mølle OIF

FC Horsens (1)
17. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Gedved Hallen - Udendørs

Give Fremad

Gedved IF (2)
17. sep
Kl. 11.20
Ude
Gedved Hallen - Udendørs

FC Horsens (1)
Oktober 2017

FC Horsens (1)
1. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Rask Mølle Stadion

Hatting-Torsted Fodbold

Give Fremad
1. okt
Kl. 10.00
Ude
FC Horsens Arena

FC Horsens (2)

FC Horsens (1)
1. okt
Kl. 10.40
Hjemme
Rask Mølle Stadion

Rask Mølle OIF

FC Horsens (2)
1. okt
Kl. 11.20
Hjemme
FC Horsens Arena

Vejle B

KampprogramU11 Piger AB (2007) 8M - Efterår • Pulje 201

August 2017

Fredericia KFUM
26. aug
Kl. 10.00
Ude
Hedensted Stadion

FC Horsens

FC Horsens
26. aug
Kl. 10.40
Hjemme
Hedensted Stadion

Kolding B
September 2017

FC Horsens
2. sep
Kl. 13.40
Hjemme
Engum Stadion

Hedensted IF

Strib IF
2. sep
Kl. 14.20
Ude
Engum Stadion

FC Horsens

FC Horsens
9. sep
Kl. 10.00
Hjemme
FC Horsens Arena

Engum UI

FC Horsens
9. sep
Kl. 11.20
Hjemme
FC Horsens Arena

Fredericia KFUM

Hedensted IF
16. sep
Kl. 10.40
Ude
Mosevej Sportsplads

FC Horsens

FC Horsens
16. sep
Kl. 11.20
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Strib IF

Engum UI
30. sep
Kl. 10.00
Ude
Strib fritids- & aktivitetscenter

FC Horsens

Kolding B
30. sep
Kl. 11.20
Ude
Strib fritids- & aktivitetscenter

FC Horsens