Menu
Ungdom 23. september kl. 23:07
FC Horsens indtog Viborg Når der er kvindelandskamp i Viborg, er pigerne fra FC Horsens på plads for at heppe på de rød/hvide helte.
Klubben
Klubaftener i uge 38 - Sport Direct
Ungdom
Pigetalenttræning U12-U15
Senior
4-1 sejr til serie 2-herrerne
Senior
Fortjent 3-0 sejr over Gaurslund til serie 2 herrerne
Kommende kampe
September 2016
27.
tirsdag
18.00
FC Horsens
Herrer
U16
U16 Drenge C (2001) 8M - Efterår • Pulje 112
JKE Design Arena
Fredericia KFUM
JKE Design Arena
27.
tirsdag
19.00
FC Horsens
Herrer
U16
U16 Drenge 1 (2001) 11M - Efterår 2016 • Pulje 478
JKE Design Arena
Århus Syd FC
JKE Design Arena
28.
onsdag
18.00
FC Horsens
Kvinder
U14
U14 Pige C2 (2003) 8M - Efterår • Pulje 262
JKE Design Arena
Solbjerg IF
JKE Design Arena
29.
torsdag
17.00
FC Horsens
Herrer
U10
Golden League - U10 Drenge (2007) - 2. runde • Sølv 1
JKE Design Arena
Stensballe IK
JKE Design Arena
Oktober 2016
1.
lørdag
10.00
FC Horsens
livescore
Kvinder
U13
U13 Piger Vest (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 932
JKE Design Arena
Kolding B
JKE Design Arena
1.
lørdag
10.30
FC Horsens
Kvinder
U14
U14 Piger Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 903
JKE Design Arena
Brande IF
JKE Design Arena
1.
lørdag
11.30
FC Horsens
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 526
JKE Design Arena
Haderslev FK
JKE Design Arena
1.
lørdag
13.30
FC Horsens
Kvinder
U12
U12 Piger A (2005) 8M - Efterår • Pulje 222
JKE Design Arena
Vejle B
JKE Design Arena
1.
lørdag
13.30
FC Horsens
Herrer
U11
Golden League - U11 Drenge (2006) - 2. runde • Sølv 1
JKE Design Arena
Aabyhøj IF
JKE Design Arena
1.
lørdag
14.00
FC Horsens
Herrer
U12
U12 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 74
JKE Design Arena
Vejle Kammeraterne
JKE Design Arena
1.
lørdag
15.30
FC Horsens
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2016 • Pulje 20
JKE Design Arena
Erritsø GIF
JKE Design Arena
2.
søndag
10.00
FC Horsens
Herrer
U11
U11 Drenge B1 (2006) 8M - Efterår • Pulje 14
JKE Design Arena
Hedensted IF (1)
JKE Design Arena
2.
søndag
10.00
FC Horsens (2)
Herrer
U8
U8 Drenge C (2009) 5M - Efterår • Pulje 649
JKE Design Arena
Grejs-Dalen IK
JKE Design Arena
2.
søndag
10.00
FC Horsens (1)
Herrer
U8
U8 Drenge C (2009) 5M - Efterår • Pulje 649
JKE Design Arena
Løsning IF
JKE Design Arena
2.
søndag
10.00
FC Horsens
Kvinder
U8
U8 Piger (2009) 5M - Efterår • Pulje 763
JKE Design Arena
Sole IF
JKE Design Arena
2.
søndag
10.40
FC Horsens (1)
Herrer
U8
U8 Drenge C (2009) 5M - Efterår • Pulje 649
JKE Design Arena
Grejs-Dalen IK
JKE Design Arena
2.
søndag
10.40
FC Horsens (2)
Herrer
U8
U8 Drenge C (2009) 5M - Efterår • Pulje 649
JKE Design Arena
Løsning IF
JKE Design Arena
2.
søndag
10.40
FC Horsens
Kvinder
U8
U8 Piger (2009) 5M - Efterår • Pulje 763
JKE Design Arena
Jelling fS
JKE Design Arena
2.
søndag
11.20
FC Horsens
Herrer
U11
U11 Drenge B1 (2006) 8M - Efterår • Pulje 14
JKE Design Arena
Bredballe IF
JKE Design Arena
2.
søndag
12.00
Give Fremad
Kvinder
U11
U11 Piger C (2006) 5M - Efterår • Pulje 712
JKE Design Arena
FC Horsens
JKE Design Arena
2.
søndag
14.00
FC Horsens
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (2002) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 564
JKE Design Arena
Team Østjylland
JKE Design Arena
2.
søndag
14.30
FC Horsens
Herrer
U13
U13 Drenge 2 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 767
JKE Design Arena
Grejs-Dalen IK
JKE Design Arena
2.
søndag
15.30
FC Horsens
Herrer
U16
U16 Drenge Mester (2001) 11M - Efterår 2016 • Pulje 465
JKE Design Arena
Horsens fS
JKE Design Arena
3.
mandag
17.30
FC Horsens
Kvinder
U14
U14 Piger Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 903
JKE Design Arena
Vinding SF
JKE Design Arena
3.
mandag
17.45
FC Horsens (2)
Herrer
Oldboys/girls
SOB Horsens • B-rækken
JKE Design Arena
Horsens B
JKE Design Arena
3.
mandag
19.30
FC Horsens
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 1 - Efterår 2016 • Pulje 280
JKE Design Arenas Kunstgræs
Hedensted IF
JKE Design Arenas Kunstgræs