Menu

U8 drenge (2010)

Efteråret 2017

Træningstiderne er:

Tirsdag: 17.00 - 18.00 (5D og 5E)

Torsdag: 17.00 - 18.00 (5D og 5E)

U8 er for drenge født i 2010.

 

 

 

 

Holdets stab

Træner
profil
Daniel Normann
Træner
ingen pic
Morten Bach Larsen
Træner
ingen pic
Nicki Kristensen
Trinleder
profil
Anne Jochimsen
Trinleder
ingen pic
Maria Klint Kristensen
Træner
ingen pic
Søren Mogensen
Trinleder
ingen pic
Hanne Bloch Brandt

Spillerliste

ingen img
Albert Jochimsen
profil
Alexander Møller Hyllegaard
ingen img
Anel Julardzija
ingen img
Bertram Boel Nørbjerg
profil
Charlie Nordahl Porup Pedersen
ingen img
Christian Terp Hjortshøj
ingen img
Daniel Cramer
profil
Elliot Svinth Vandel
profil
Emil Bech-Dalstrup
ingen img
Emil Kousgaard Mikkelsen
ingen img
Emre Aricioglu
profil
Faris Jakubovic
ingen img
Felix Fynbo Adams
profil
Frederik Engelbrecht Roth Jensen
profil
Frederik Klint Kristensen
ingen img
Frode Bjerregaard
profil
Gustav Mogensen
profil
Gustav Thyregod Nielsen
ingen img
Hector Hedegaard
profil
Isaac Hedensted
ingen img
Jeppe Pilgaard
ingen img
Jonas Hønborg Jensen
ingen img
Jonathan Lange Gammelmark
ingen img
Julian Sayno Andersen
ingen img
Julius Krogh Ørum
ingen img
Lucas Hedegaard Ulsøe
ingen img
Lucas Teglgaard Adamsen
ingen img
Ludvig Vangsgaard Cramer
ingen img
Mads Buksti
profil
Mads Frankær Møller Stigaard Sørensen
profil
Mads Hammer
ingen img
Mads Skovgaard
ingen img
Magnus Rahbek
ingen img
Malthe Blom Højland
ingen img
Malthe Søgaard Andersen
ingen img
Mathias Wael Juhler
ingen img
Mikkel Høgdall Larsen
ingen img
Nicki Vestergaard Schmidt Hansen
ingen img
Nicklas Bak Hulgreen
ingen img
Oliver Hansen
ingen img
Oliver Kipp Tronholm
ingen img
Oliver Korgaard Jensen
ingen img
patrik Skou Kolbro
ingen img
Rasmus Mandrup Rosendal
profil
Theo Holm Rosensten
ingen img
Tobias Normann Svenningsen
profil
Tobias Aabo Petersen
profil
Victor Schrøder
profil
Viktor Frikke Nielsen
profil
Viktor Lindberg Schultz
ingen img
William Overgaard Laursen

Holdets aktiviteterH U-8 2010

November 2017
24.
fredag

16:30 - 17:45

Træning
Udendørs vintertræning AFLYST PGA TALENTTRÆNING
26.
søndag

08:00 - 12:00

Stævne
BIF Cup 3-bold i Brædstrup
Brædstrup Hallen, Skovvejen 29, Brædstrup
28.
tirsdag

17:30 - 18:30

Træning
Indendørs træning hold 2
December 2017
1.
fredag

16:30 - 17:45

Træning
Udendørs vintertræning
5.
tirsdag

17:30 - 18:30

Træning
Indendørs træning hold 1
8.
fredag

16:30 - 17:45

Træning
Udendørs vintertræning
10.
søndag

09:00 - 14:00

Stævne
Horsens Jule Indoor i Vesthallen
12.
tirsdag

17:30 - 18:30

Træning
Indendørs træning hold 2
15.
fredag

16:30 - 17:45

Træning
Udendørs vintertræning
17.
søndag

09:00 - 12:00

Stævne
Sportigan jule Cup
19.
tirsdag

17:30 - 18:30

Træning
Juleafslutning indendørs hold 1 + 2
29.
fredag

09:00 - 15:00

Stævne
Hansen og Nissen cup (Hatting/Torsted)
Januar 2018
7.
søndag

09:00 - 15:00

Stævne
Nordea Cup i Give
14.
søndag

09:00 - 15:00

Stævne
HEI Minicup i Skæring
Februar 2018
3.
lørdag

09:00 - 15:00

Stævne
Middelfart Sparekasse Indoor Cup i Hedensted